fbpx

COVID-19: Jak si vybrat brýle a nenakazit se?

Jak si vybrat brýle a nenakazit se?

Vybrat si brýle na první dobrou asi nejde. Musí se odzkoušet několik typů, obroučka střídá obroučku. Musíte si udělat jasno, v čem budete příštích několik let vypadat dobře. Navíc jedny nejlepší brýle nejsou, každý kus má něco do sebe. Nelítostný souboj typů pak končí jedním nebo dvěma vítězi, které budou můj outfit doprovázet. Jak to tedy udělat, aby byl výběr brýlí bezpečný i v této době?

Pohodový výběr brýlí vzal za své s příchodem nákazy koronaviru. Rouška od ucha k uchu prakticky zasahující skoro až ke kořeni nosu, bázlivost volně se dotýkat různých modelů. Konečný vzhled díky roušce zapojuje naši fantazii více, než bychom si přáli.

Podle posledních zpráv nás roušky a opatrný přístup čeká až do léta, ne-li do podzimu. Je nasnadě, že spousta z vás čekat tak dlouho nemůže. Rádi bychom vás seznámili s opatřeními, které jsme zavedli pro bezpečný a bezproblémový výběr brýlí.

 

DESINFEKCE, DESINFEKCE, DESINFEKCE! Zaklínadlo na všechny viry. Od prvních dnů používáme dezinfekci ve zvýšené míře a po každém klientovi provedeme pečlivou dezinfekci ploch, klik a pultu. Teď už svítí i sluníčko, takže větrání není taková řehole. :-)

VÝBĚR BRÝLÍ JEN POD NAŠÍM DOZOREM. Tohle je velmi nutná podmínka. Každé brýle, které si nasadíte, dáváme stranou. Všechny odzkoušené brýle pak otřeme dezinfekčním roztokem. Máme tak jistotu, že viry u všech odzkoušených brýlí nemají žádnou šanci.

RUKAVICE. Pro pohodový výběr je použití rukavic důležité. Pro správnou anatomickou úpravu je nutné opakovaně brýle nasadit a rukavice jsou nutné. Pravdou ale je, že drobné práce v rukavicích prostě nejdou. Takže používáme trojkombinaci mýdlo – voda – dezinfekce.

ROUŠKY. Sympatické „Moje rouška chrání tebe“ platí u výběru brýlí dvojnásob. Problém ovšem nastává, pokud se zkouší brýle. Mlžení brýlí, rouška brýle nadzvedává... A tady máme svůj malý trik! Rouška jde totiž na chvílí stáhnout na špičku nosu a spodní okraj lehce nad bradu. Vše je bezpečně zakryto a zkoušení brýlí je o něco pohodlnější.

DESINFEKCE NA PULTĚ. Před každým výběrem vás požádáme, ať si nanesete dezinfekci na ruce, která je volně k dispozici na pultě.

PREFERUJEME PLATBY KARTOU. Bezkontaktní platby kartou jsou IN. Pro zadání PINu pak můžete použít vatové tyčinky.

ODSTUP 2 METRY. Snažíme se přirozeně organizovat chod v prostorách oční optiky, aby bylo riziko co nejmenší.

 

Pokud tedy máte potřebu vybrat si brýle, snad vás tyto body přesvědčí, že je u nás o vše postaráno. Takže ať už potřebujete nové brýle, výměnu skel nebo opravu – jsme zde pro vás. Děláme vše proto, abychom to společně zvládli. Chcete-li si ještě nechat změřit zrak, doporučuji přečíst si článek Jak si nechat bezpečně změřit zrak a nenakazit se virem?

 

 

  • 263
  • Naposledy změněno pondělí, 13 duben 2020 06:10