fbpx
568 822 321 info@arteoptik.cz

Jak fungují multifokální brýle?

  • pátek, 23 listopad 2018 22:22

Jedná se o brýlové čočky, které slouží k vidění na všechny vzdálenosti. Uživatel jimi vidí do blízka, na střední vzdálenost (počítač) i do dálky. V podstatě s nimi vidíte ostře od velmi blízké vzdálenosti (od 30 cm) do nekonečna. Tyto brýlové čočky jsou vhodné pro klienty, kteří mají refrakční vadu do dálky (dalekozrakost, krátkozrakost, popř. kombinaci těchto vad s astigmatismem) a po 40. roku svého života začínají mít obtíže ještě s viděním do blízka.

To znamená, že by běžně museli nosit brýle na dálku a při pohledu do blízka museli nasadit druhé brýle s dioptriemi do blízka. Multifokální brýle jsou vhodné pro ty,  kteří často střídají pohled z dálky do blízka nebo pracují hodně do blízka s počítačem. Výborné jsou i pro řidiče, kteří potřebují vidět velmi dobře do dálky, na střední vzdálenost na palubní desku s tachometrem a do blízka - pohled do mapy nebo na GPS navigaci.

Multifokální brýle jsou velmi estetické, jelikož nemají žádné rušivé předěly (vybroušení ve tvaru půlměsíce ve spodní části skla), jako je tomu u bifokálních brýlí. Vypadají tedy jako běžné brýle do dálky.

  • 1791
  • Naposledy změněno pátek, 23 listopad 2018 22:24