fbpx

Máte už multifokální brýle?

Máte už multifokální brýle?

Presbyopie brzy dostihne každého z nás.

Presbyopie způsobuje špatné vidění do blízka a nazývá se také jako vetchozrakost. Potká každého z nás a jedná se o přirozené stárnutí oka, proti kterému neexistuje žádná prevence. Přesto se ale není čeho bát. V dnešní době jde presbyopie snadno korigovat pomocí moderních progresivních brýlových čoček, které také můžete znát pod názvem multifokální brýle.

V mládí je naše oční čočka dostatečně pružná. Dobře tak zaostřuje na všechny vzdálenosti. Dokud máme svůj zrak v pořádku, bereme za samozřejmost, že krásně vidíme do mobilu a přitom můžeme po očku sledovat televizi i děti hrající si za oknem na zahradě. S přibývajícím věkem se ale vlastnosti našich očních čoček mění a snižuje se funkce jejich ciliárních svalů. Přicházejí problémy zaostřit na krátké vzdálenosti.

Oční čočka pracuje na velmi podobném principu jako čočka fotoaparátu, která zaostřuje na předmět. Oční čočka pomáhá ke vzniku ostrého obrazu na sítnici. S přibývajícím věkem ztrácí na pružnosti a nedokáže už dokonale zaostřit. Pokud máte minusové dioptrie, presbyopie se vás bude týkat později než těch, kteří mají dioptrie plusové. Těm se dioptrie ještě zesílí.

Presbyopie přichází pomalu, ale jistě
Presbyopii poznáte ve chvíli, kdy se po překročení 45. roku přistihnete, jak oddalujete text od očí. Uvidíte špatně na blízko, vaše oči budou brzy unavené a z rozostřeného vidění vás začne bolet hlava.

V raných fázích presbyopie stačí text držet dál od očí a najít vzdálenost, ve které je text ostrý. Postupně vám ale ruce budou příliš krátké a zhorší se i vidění na střední vzdálenost, kdy špatně uvidíte například na monitor počítače nebo na televizi, a pak i do dálky.

Zhoršování zraku se zastaví a dále nezhoršuje až v přibližně šedesáti letech. To je mnoho z nás ještě v dobré kondici a jako stařečci se necítíme. A ani ne-musíte! Existuje snadné řešení. Stále si tak můžete užívat život naplno.

Elegantním řešením jsou multi-fokální brýle
Už nemusíte střídat brýle na blízko a do dálky nebo nosit nevzhledná bifokální skla rozdělená viditelnou čarou, která vám dopřejí dobré vidění jen na blízko nebo do dálky. Těm už od-zvonilo! Komfortní pohled na všechny krásy světa vám dopřejí multifokální brýlová skla Varilux.

Multifokální brýle si na rozdíl od brýlí na čtení nemusíte neustále sundávat a brýlové čočky mohou být individuálně přizpůsobeny na míru vašim potřebám. Samozřejmostí je i řešení vaší zrakové vady na dálku.

JSME SPECIALISTI NA MULTIFOKÁLNÍ BRÝLE! Měříme zrak, máme špičkové vybavení pro zhotovení multifokálních brýlí, ale hlavně know-how, co vám nabídnout, abyste byli spokojeni. Neváhejte využít našich služeb!

 

  • 3239
  • Naposledy změněno sobota, 11 duben 2020 22:06