fbpx

Screening zraku pro DHL

V měsíci dubnu jsme prováděli screening zraku zaměstnanců společnosti DHL v Praze. O zaměstnance se starali naši optometristé Alena Falharová a Martin Falhar, kteří mají s podobnými akcemi bohaté zkušenosti. Akce se shledala s velkým zájmem a našima rukama prošlo přes 70 zaměstnanců. 

V rámci firemního Dne zdraví jsme pod záštitou společnosti Kasty s.r.o. s týmem Balance Centrum prováděli kontrolu zraku zaměstnanců DHL. Akce se zúčastnilo okolo 180 lidí a byl jim měřen obsah cukru v krvi a krevní tlak, byl jim stanoven BMI index a prošli si také kontrolou zraku, což byl náš úkol. Kontrola zraku byla zaměřena na jejich zrakovou ostrost (jak dobře vidí), zjišťovali jsme, zda nosí správné dioptrie, a poskytovali jsme poradenství v oblasti ochrany zraku.

O tuto službu byl velký zájem, během dne jsme přeměřili přibližně 70 zaměstnanců. Podávali jsme informace ohledně únavy zraku z práce na počítači a radili jsme co udělat, aby byla práce na počítači co nejméně únavná.

Měřili jsme UV filtr v dioptrických i slunečních brýlích a upozorňovali jsme na škodlivost UV zářenía na jeho dopad na zdraví očí. Zájem byl o test na barvocit, kde si zaměstnanci DHL mohli zkusit, zda nemají poruchu v oblasti barevného vidění. Testovali jsme, zda mají zaměstnanci správně vykorigovaný astigmatismus, prováděli jsme testy na správnou funkčnost sítnice (Amslerova mřížka) a dělali průvodce zajímavými zrakovými klamy.

Screeningové akce jsou důležité z hlediska informovanosti lidí ohledně zdraví jejich očí, dozvědí se spoustu zajímavých informací a uvědomí si, že není radno podceňovat preventivní kontroly u lékařů. Zájem firem o zdraví svých zaměstnanců má smysl. Prožít den v práci bez následků velké únavy umožní nejen v pohodě překlenout pracovní den, ale hlavně plnohodnotně prožít večer, kdy se věnujeme sobě a svým blízkým. A o to nám přece jde nejvíce.

  • 901
  • Naposledy změněno úterý, 27 listopad 2018 21:11